úterý 26. března se po vyučování sešlo v učebně hudební výchovy 33 soutěžících žáků, 5 porotců a několik diváků. Proběhl první ročník pěvecké soutěže Slavíček.

     Soutěž byla rozdělena do pěti kategorií podle jednotlivých ročníků. Každou třídu reprezentovali 3 – 4 nejlepší zpěváci. Zazněly krásné písně - l...

Dne 25. března se žáci 3. až 9. ročníků zúčastnili promítání filmu A Plastic Ocean, které probíhalo pod záštitou organizace Greenpeace. Tato organizace v současné době vede kampaň Plast je past, jejíž cílem je omezení používání jednorázových plastů.

Snímek byl velmi poučný, zajímavě zpracovaný a místy až šokuj...

Třídy 5. A a 5. B navštívily 14. 3. 2019 výstavní síň Musaion tedy havířovskou pobočku Muzea Těšínska. Paní lektorka Mgr. Lucie Tomiczková si pro žáky připravila interaktivní besedu „Textilnictví“ z hlediska historických období. Počátky textilnictví sahají až do pravěku – od starší a mladší doby kamenné po do...

21. 3. Světový den Downova syndromu (a z něho vyplývající Ponožkový den)
(zvolené datum nemá nic společného s 1. jarním dnem - bylo stanoveno proto, že Downův syndrom je způsoben trisomií = ztrojením 21. chromozomu)
Downův syndrom je vrozená vada, se kterou se ročně v ČR narodí průměrně 50 dětí. "Downíky" poz...

pondělí 18. 3. se žáci semináře z přírodopisu a třída 9. B vydali do ostravské zoo. Měli tam několik úkolů – zúčastnit se soutěže Velká cena zoo 2019, předat finanční částku pro naše adoptivní zvíře a také věnovat zoo vlastnoručně vyrobené ptačí budky a krmítka.

Letošní soutěž měla výrazně ochranářskou orien...

14.03.2019

Zápis do 1. ročníku ZŠ Gorkého pro školní rok 2019 / 2020 se koná v pondělí 8. dubna 2019 (od 12:00 do 18:00 h) a v úterý 9. dubna 2019 (od 12:00 do 17:00 h).

Žádost o zápis do 1. ročníku mohou podat ve stanoveném termínu zákonní zástupci, kteří k ověření bydliště a data narození dítěte předloží svůj občanský...

Sdružení rodičů při Základní škole Gorkého v Havířově Vás srdečně zve na

2. VELIKONOČNÍ JARMARK,

který se bude konat dne 16. dubna 2019 od 15 hodin v tělocvičně Základní školy Gorkého.

Těšit se můžete na:

  • třídní stánky s velikonočními ozdobami tvořené dětmi ve škole

  • výstavu velikonočních výrobků dětí a j...

Ve čtvrtek 7. března 2019 se zúčastnilo 12 žáků 4. a 5. ročníku školního kola recitační soutěže. Připravili si přednes poezie.

Paní učitelky hodnotily přirozenost dětského projevu, vybavenost recitátora, celkovou úroveň a kulturu projevu. Všichni se snažili překonat trému, občas někoho zklamala paměť.

Soutěžilo...

Please reload

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com