top of page

Šesťáci navštívili Muzeum meteoritů


V pátek se obě šesté třídy vydaly vlakem do Frýdku-Místku, aby zde navštívily Muzeum meteoritů a blíže poznaly toto historické město.

Jako první navštívila Muzeum meteoritů 6. A. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací, i přesto, že se o vesmíru právě učí v hodinách zeměpisu i přírodopisu. Osahali si meteority a měli spoustu dotazů, na které jim tamní odborník ochotně odpověděl.

Třída 6. B se mezitím účastní komentované prohlídky Místku. Seznamuje se s historicko-společenskými zajímavostmi o městě a jeho okolí. Věděli jste například, že zde dva roky působil Petr Bezruč jako poštovní úředník? ... Pak se obě třídy vystřídaly.

Po této - na soustředění náročné - části si účastníci výpravy udělali čas na zmrzlinu, osvěžení nohou v řece Ostravici a užívali si krásného slunečného dne. Následně se vlakem vrátili zpátky do Havířova.

„Děti byly moc fajn, vypadaly spokojeně, takže si my dospělí troufáme říci, že se jim tato akce líbila,“ hodnotí za doprovod p. učitelka Stráníková. Tu doprovázel ještě p. učitel Hanibal a p. asistentka Lenka Hrabálková.


コメント


Archiv
bottom of page