top of page

Malí, velcí kamarádi.


Před Vánocemi jsme přivítali v naší škole ve 3. A třídě naše malé, velké kamarády z mateřské školy Radniční, paní ředitelky Šárky Hofrichtrové.

Ptáte se proč? Protože se společně scházíme jak v naší škole, tak v jejich mateřince proto, abychom spolu občas trávili pěkné chvíle.

Na jaře stavíme na zahradě májku, loučíme se s paní Zimou vynášením Morény, na podzim pouštíme draky, tvoříme z přírodnin dráčky, květinky, zvířátka….

A v zimě? To se všichni těšíme na Vánoce. A protože umíme spoustu písní o zimě, vánočních písní a koled, rozhodli jsme se, že uspořádáme v naší třídě Vánoční zpívání.

Přichystali jsme našim malým kamarádům příjemné prostředí s rozsvíceným vánočním stromečkem, děti se usadily a poslouchaly. Koledy a písně, které uměly, zpívaly s námi. Zpívaly i jejich paní učitelky. Nakonec jsme si vzájemně rozdali sladkou odměnu, popřáli si to, co se do nového roku přeje a děti i paní učitelky spokojeně odešly do své školičky.

Naše děti, školáci, měly dobrý pocit z toho, že se jim setkání se svými malými kamarády povedlo a už teď se těší na jaro, kdy budou zase spolu.

Naše vzájemná setkání a spolupráce trvá již několik let. Děti ve školce i v mé třídě se vyměnily, přišly nové, ale důležité pro všechny je, že je jim spolu hezky, velcí pomáhají malým a tak se u nich u všech rozvíjejí pěkné vztahy mezi sebou. Je to důležité pro rozvoj dětské duše a i do budoucna, kdy vyrostou a budou z nich dospělí lidé.

Přeji všem, aby k sobě byli milí, vstřícní a laskaví po celý rok 2019 a ne jen pro tento rok, ale i nadále.

Mgr. Milena Nováková, ZŠ Gorkého.

Archiv
bottom of page