Naši žáci získali druhé místo na branné soutěži Wolfram

09.05.2019

 V úterý 7. května se na hřišti ZŠ M. Kudeříkové uskutečnila branná soutěž čtyřčlenných týmů 8. tříd Wolfram 2019. Naši školu reprezentoval tým ve složení Adéla Brodecká, Katka Kochová, Adam Bednář a Marek Brodecký. S osmi nelehkými disciplínami (mj. střelba ze vzduchovky, vytrvalostní běh, vědomostní soutěž o 2. SV, hod granátem, zdravověda, štafeta v plynové masce ad.) si poradili výborně a v konkurenci patnácti družstev z havířovských škol skončili na skvělém druhém místě!

 Odměnou jim, kromě spokojenosti s dobře zvládnutými úkoly, byly také baťohy se sportovním vybavením a postup do krajského kola soutěže. To se uskuteční v září ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá v Oderských vrších.

Soutěž nese název Wolfram podle jednoho z výsadků čs. parašutistů vyslaných z Británie v době 2. světové války na území Protektorátu. Šestičlenná skupina výsadkářů se tehdy v letech 1944-45 zapojila v prostoru Beskyd a jižní Moravy do odbojové činnosti proti okupantům a přispěla tak k osvobození od nacismu.

 

 

Please reload

Please reload

Archiv
Please reload

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com