© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

Deváťáci navštívili opavský Brain Fitness

01.06.2019

 Jak se také dá učit matematika ukázalo našim deváťákům opavské centrum Brain Fitness. To je společným projektem Mendelova gymnázia a Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě. Je určeno především pro žáky základních a středních škol, pro které má připraveny workshopy a přednášky s matematickými tématy. Jeho cílem je šířit osvětu a ukazovat, že matematika není strašákem, ale může se stát pro žáky příjemným společníkem a zábavnou disciplínou.

Naši deváťáci jej navštívili ve čtvrtek 30. května a absolvovali zde workshop zaměřený na rozvoj prostorové představivosti.

 

Workshop vedl žáky k tomu, že si 3D objekty postupně začínají představovat ve své mysli a učí se s nimi pracovat tak, aby jim tato představivost byla prospěšná. V matematice i v jiných oborech. Od nakresleného čtverce na tabuli se jejich úkoly postupně ztěžovaly, až na konci jen tak z paměti dokázali namalovat trojrozměrnou krychli či jiný objekt, ve své hlavě si jím otáčet a vytvářet například jiné pohledy či průřezy.

 „Myslím, že naši žáci mohli poznat, že matematika není žádným strašákem, jak si myslí. Dnešní akce jim měla ukázat, že matematika se dá učit i trošičku jinak, než jsou zvyklí a že je to vlastně docela fajn zábava,“ říká třídní učitelka 9. B Mgr. Lucie Tulejová.

Kromě centra Brain Fitness využili naši žáci čtvrteční pobyt v Opavě také k návštěvě Slezského zemského muzea a odpoledne se vrátili zpět do Havířova.

Podrobnosti o workshopu v centru Brain Fitness přináší článek na webu Slezské univerzity ZDE.

 

 

Please reload

Please reload

Archiv
Please reload