top of page

Soutěž Naše město Havířov se uskutečnila letos už poosmé


Už osmý ročník vědomostně-dovednostní soutěže Naše město Havířov se konal ve středu 5, června 2019 v prostorách ZŠ Gorkého. Tříčlenné týmy žáků 2. stupně opět plnily úkoly na několika stanovištích. Letos byly úkoly zaměřeny na historii Havířova, jeho geografii a místopis, městskou samosprávu, a významné osobnosti spojené s Havířovem.

Všichni účastníci prokázali velmi dobré znalosti i schopnost týmové spolupráce. Nejlepšího výsledku pak dosáhly v kategorii ZŠ školy kap. Jasioka, Gorkého a M. Pujmanové.

Konečné pořadí v kategorii ZŠ:

  1. ZŠ kap. Jasioka36,5 b. (Lucie Szymalová, Tereza Illéšová, Marek Wojkowski)

  2. ZŠ Gorkého36 b. (Tomáš Sikora, Tomáš Sourada, John Vicherek)

  3. ZŠ M. Pujmanové19 b.(Nela Kotalíková, Matěj Praus, Martina Binová)

Ve druhé kategorii (Gymnázia) se mezi dvěma týmy z Gymnázia Komenského ukázal těsně jako lepší ten z kvarty ve složení Ondřej Konesz, Tobiáš Jícha a Michal Mrázek před terciány Amálií Oravčíkovou, Bárou Malysovou a Petrem Světničkou.

Díky finančnímu příspěvku MMH mohli dostat všichni soutěžící tašku s upomínkovými předměty a také poukázky na hodnotné knižní odměny a další dárky.

Všem zúčastněným školám děkujeme za účast a rádi je uvidíme opět za rok na dalším ročníku!

Za organizátory Mgr. Tomáš Vlček

Archiv
bottom of page