top of page

3. A ve vánočním stylu

V předvánočním čase, kdy se ulice začínají halit do svátečního šatu a v domovech se line vůně perníčků, se třída 3. A společně s jejich maminkami sešla, aby prožila jeden nezapomenutelný den. Cílem bylo spojit příjemné s užitečným – vytvořit originální vánoční výrobky, které se poté prodají na školním vánočním jarmarku.

Třída se na několik hodin proměnila v dílnu plnou tvořivého ruchu, smíchu a vánočních melodií. Paní učitelka přivítala všechny s otevřenou náručí a společně s maminkami se chopila role průvodců v umění vánočního tvoření. Děti s nadšením vybíraly, co by chtěly vytvořit, tak i stánky na jarmarku. Maminky, obdařené zkušenostmi a trpělivostí, byly nepostradatelnými pomocníky. Pod jejich dohledem vznikaly drobné zázraky.

Smích dětí se mísil s vánočními koledami, které hrály v pozadí, a každý nový výrobek byl oslavou společně stráveného času. Nebylo důležité, jestli je ozdoba dokonalá – důležitá byla spolupráce, vzájemná pomoc a předvánoční radost z dávání. Paní učitelka s maminkami a dětmi se mohly spokojeně dívat na plody své práce, které zpříjemní svátky návštěvníkům jarmarku.

Tento den byl krásnou ukázkou toho, jak může společné tvoření spojit generace a přinést radost všem zúčastněným. Výrobky ze třídy 3. A budou milým připomenutím, že nejkrásnější dárky jsou ty, do kterých je vložena část našeho srdce.

A. Džupin


Comentários


Archiv
bottom of page