Cesta za poznáním
- 20. 4.
- Minut čtení: 1
Aktualizováno: 22. 4.

V pondělí 20. 4. 2026 jsme s třídou 7. A jeli za poznáním do našeho krajského městy Ostravy. Nejprve jsme navštívili evangelický Kristův kostel u Husova sadu. Církevní památkou nás provázel pastor Vladislav Volný, který žáky seznámil nejen se vznikem Ostravy, ale i kostelem, postaveným v roce 1907, zvaným červený podle základního stavebního materiálu – cihel. Žákům byly rovněž objasněny termíny jako je oltář, vitráže, křtitelnice, ambón, sakristie, kolumbárium nebo kůr. Někteří si dokonce vyzkoušeli, jak se ručně zvoní, mnozí vyšli na věž, vysokou 60 metrů.
Z kostela jsme se odebrali do minikina, kde jsme v rámci festivalu Jeden svět (mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech) zhlédli tři krátké filmy. Žáci nahlédli do života 12-letého autisty Alexe, 11-leté Ely žijící od 6 let v dětském domově a 8-leté Alice, která marní čas na tabletu. Po zhlédnutí filmů následovala diskuse s žáky o dané problematice. Je chvályhodné, že malí a náctiletí posluchači jsou empatičtí k problémům jiných dětí a mají snahu takovým dětem pomáhat.
Závěrem dodejme, že cesta za poznáním byla obohacující a naši sedmáci si ji dostatečně užili.
Pavlína Volná



.jpg)

.jpg)












































Komentáře