top of page

Den Země - 9.A a 3.A konečně opět spolu


V pátek 22. 4. 2022 třídy 3.A a 9.A pokračovaly po covidové pauze v započaté spolupráci. Jelikož děti ze 3. A strávily první dva roky v distanční výuce, a tak oslavy Dne Země ve škole ještě nezažily, rozhodli jsme se my deváťáci, že si je vezmeme pod svá křídla. Naším cílem bylo, aby si tento den užili a zároveň pochopili, proč je tak důležitý.

A jak to všechno probíhalo? Pozvali jsme třeťáky do své třídy a promítli jim prezentaci, ve které jsme jim objasnili, co je Den Země, proč se slaví. Povídali jsme si o tom, jak lidé ničí naši planetu, ale také o tom, jak jí můžeme konkrétně pomáhat. Poté následovala soutěž, žáci 3.A pracovali ve čtyřčlenných skupinách a plnili různé úkoly, např. třídili opad, poznávali rostliny i živočichy, dokreslovali zeměkouli, ve formě ANO-NE získali zajímavosti o žížalách, luštili šifry a psali vzkaz pro naši Zemi. Na závěr si vyzkoušeli své dovednosti v házení odpadků (PET lahve, papírové kuličky, plechovky) do košů. Za každou „trefu“ získali bod. O zadávání úkolů na stanovištích se postarali všichni deváťáci. Kdo zrovna nezadával úkoly, chystal medaile, sčítal průběžné body.

Jak to dopadlo? První místo získal tým Princezen.

Po vyhlášení výsledků, předání medailí a sladké odměny jsme ještě stihli zajít na školní hřiště, kde jsme si společně zahráli fotbal a vybíjenou. Myslím, že malí i velcí si tento den velice užili.

Za realizační tým patří zvláštní poděkování Ráchel, která se ujala prezentace, Davidovi, jenž vše fotograficky zdokumentoval a paní učitelce Novotné, která nachystala zajímavé úkoly. Organizátoři pak děkují všem zapojeným žákům za vzornou spolupráci.

Věříme, že se do konce roku ještě najdou další příležitosti, jak pokračovat ve spolupráci mezi našimi třídami.

Za třídu 9.A Veronika Andrýsková


Comments


Archiv
bottom of page