top of page

Dvojjazyčná verze Rychlých šípů pomáhá se začleněním ukrajinských žáků

Aktualizováno: 26. 9. 2022


Od začátku školního roku vystavujeme ve vestibulu naší školy unikátní dvojjazyčnou verzi kultovního komiksu Rychlé šípy. Expozice se skládá z několika ukázek komiksu, stručného popisu tohoto fenoménu a informací o autorovi Jaroslavu Foglarovi.

Texty příběhů jsou napsány v jazyce českém i ukrajinském. Naše škola tak ukrajinským žákům nabízí touto přístupnou a zábavnou formou zpestření pravidelné výuky českého jazyka a malý náhled do naší kultury.

Tuto unikátní dvojjazyčnou verzi komiksu, iniciovanou a vytvořenou spolkem SPJF (Sdružení přátel Jaroslava Foglara), naší škole zapůjčil pan Ing. Libor Čája (lcaja.senov@cmail.cz), kterému za jeho ochotu velmi děkujeme.


Commenti


Archiv
bottom of page