top of page

Ekolympiáda

Aktualizováno: 19. 4.


Ve středu 17. dubna jsme se zúčastnili Ekolympiády v městské knihovně Havířov. Tato tradiční akce knihovny se pořádá v rámci Dne Země a věnuje se různým ekologickým tématům, ale i historii a tradicím. Letošním hlavním tématem byla "Voda a ochrana životního prostředí".

Olympiáda byla rozdělena do dvou částí. V první části jsme pracovali samostatně na pracovním listu s otázkami (měli jsme na výběr z možností A, B nebo C). Část druhá už byla skupinovou prací, ve které jsme soupeřili v týmech po třech. Naší školu reprezentovala rovnou dvě družstva. Probíhalo to tak, že každé družstvo dostalo papír, na který se zapisovaly body z jednotlivých stanovišť, rozmístěných po celé knihovně. Stanovišť bylo celkem 8 (+ jedno bonusové) a na každém z nich byl jiný úkol. Např.: otázky, zjišťování vlhkosti vody, řazení potravin podle spotřeby vody a třeba nacházení daných oblastí na mapě. Bonus byl, že jsme si měli nakreslit na ruku "tetování" něčeho, co souviselo s tématem.

Po dokončení proběhlo vyhlašování celkových výsledků soutěže. Bohužel jsme se neumístili na stupních vítězů, skončili jsme ale na krásném 7. a 6. místě z dvaceti týmů. I tak jsme dostali spoustu cen a celkově jsme si soutěž moc užili a těšíme na příště.

Benjamin Vašek, 8. B.

(dalšími členy dvou týmů z naší školy byli tito žáci: Barbora Lojšková a Eliška Navrátilová z 6. B a Valerie Malirzová, Laura Szeligová a Julie Tomková z 8. A)


 

Comments


Archiv
bottom of page