top of page

Jak třídy 3. A s 9. A učily létat draky

Dne 14. 10. 2021 jsme se my, žáci 9. A, přenesli o devět let dříve, a to do r. 2012, kdy jsme chodili do 1. třídy a tehdejší devítka pro nás uspořádala DRAKIÁDU. Protože na tuto akci stále vzpomínáme, rozhodli jsme se, že stejný zážitek připravíme pro naše třeťáky. Navíc jsme to po dlouhém období distanční výuky a odloučení brali jako skvělou příležitost utužit třídní kolektivy a navázat nová přátelství.

Po 2. vyučovací hodině jsme se sešli v šatně. Tam si každý deváťák vybral svého kamaráda třeťáka a společně jsme se přesunuli na Lučinu. Už během cesty jsme měli obavy, aby draci vůbec létali, protože v tento den si vítr vzal volno. O to víc jsme běhali, abychom je vynesli co nejblíže k oblakům. Většinou se to povedlo, někteří draci sice při svém letu utrpěli vážná, a proto s dalším letem neslučitelná, zranění. Ale všichni si stačili užít. Neobjevila se ani jediná slzička, naopak se všude ozýval veselý smích. Dokonce máme pocit, že my deváťáci jsme si to užili víc než třeťáci.

Akci jsme zakončili vyhodnocením. Každý žák 3. A získal diplom za účast a sladkou odměnu. Ještě zbývalo společné foto a pak jsme se vydali zpátky ke škole. Mnozí s promočenými botami, ale šťastní a s novými kamarády. Druhý den ráno nás třeťáci překvapili, protože pro nás po návratu do školy stihli také vyrobit diplom, který nám předali. Moc děkujeme za krásné ocenění.

Za deváťáky věříme, že se nám podařilo připravit dětem ze 3. A nezapomenutelný zážitek. Velké díky patří hlavní trojici organizátorek: Vendy, Verči a Aničce. A za krásné fotografie pak Davidovi. Určitě to nebude naše poslední společná akce.

Žáci 9. AComments


Archiv
bottom of page