top of page

Mladší žáci vyhráli městské kolo McDonald´s cupu


V úterý 7. února se ve sportovní hale Slávie konal turnaj mladších žáků ve futsalu. Turnaj byl zařazen do Havířovské ligy škol a zároveň byl městským postupovým kolem turnaje Mc Donald´s cup. Síly změřilo 10 týmů, které nejprve hrály ve dvou skupinách po pěti.

Naši školu reprezentovali žáci z těchto tříd:

IV. A: Jindřich Novák, Robert Sendžo

IV. B: Vojtěch Potyš, Filip Mocek, David Gombos, Tadeáš Kaplán

V. A: Sebastian Daneček, Tomáš Mrozek

V. B: Šimon Fabík a Matouš Fabík (náhradník)

Jak se našim fotbalistům dařilo? Ve skupině jsme jasně zvítězili - tři výhry a jedna remíza. Postoupili jsme do čtvrtfinále, utkali jsme se s družstvem ZŠ Na Nábřeží, které jsme porazili 1:0. V semifinále jsme vybojovali vítězství nad týmem ZŠ Karolíny Světlé 1:0. Finále jsme sehráli s týmem ZŠ Moravská, ale utkání skončilo v základní hrací době bez branek. O vítězi turnaje musely rozhodnout pokutové kopy. V těch potvrdil kvality náš tým, vyhráli jsme 2:1 a stali se vítězem celého turnaje. Zároveň jsme vybojovali postup do okresního kola.

Největší oporou týmu byli Jindřich Novák, který nastřílel celkem osm branek a brankář Robert Sendžo. Všem hráčům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a budeme držet pěsti, aby své kvality obhájili i v okresním kole.

I. Kurková, tř. učitelka V. B


Comments


Archiv
bottom of page