top of page

Naše nově vysazená lípa

Aktualizováno: 14. 4. 2021

Na konci minulého školního roku došlo k pokácení starého stromu, který léta krášlil atrium naší školy. Bohužel, stav pokáceného stromu byl natolik vážný, že ohrožoval bezpečnost osob pohybujících se v jeho okolí, a proto musel být na základě rozhodnutí Odboru životního prostředí Magistrátu Havířov pokácen.

Protože dle zákona o ochraně přírody a krajiny lze za pokácené stromy ukládat tzv. náhradní výsadbu, dostali jsme od ing. Smoly z Odboru životního prostředí Magistrátu Havířov nabídku na vysazení nového stromku za strom pokácený. Tuto nabídku jsme s nadšením přijali a nový stromek (jde o lípu velkolistou) byl u naší školy vysazen z náhradních výsadeb za stromy pokácené kvůli rekonstrukci plynovodů, které v současnosti na území města probíhají.

Od listopadu 2020 tak mohou milovníci zeleně obdivovat v blízkosti vstupu do školy nově vysazenou lípu, ze které máme všichni velkou radost.
Comments


Archiv
bottom of page