top of page

NASTUPOVAT! DĚJÁK Z RYCHLÍKU


Dne 13. ledna 2023 jsme se vypravili do Divadla loutek v Ostravě, kde jsme zhlédli představení s názvem „NASTUPOVAT! DĚJÁK Z RYCHLÍKU“. Celým příběhem nás provedl duch Vláčník Vlakomil, který se snažil pomoci synovi strojvůdce Lojzy, který propadá z dějepisu, a Lojzu to moc trápilo. Vláčník Vlakomil, který se pohybuje po všech tratích Evropy, umí také cestovat v čase. Poradil Lojzovi, aby udělal synovi z dějepisu dobrodružství. A tak se všichni společně vypravili pomocí vlaku-teleportu na zajímavé cesty plné dobrodružství do historie 19. a 20. století.

Zde mohli vidět a zažít např. stavbu první železnice, vznik Československé republiky nebo maketu vlaku Slovenská strela, který jezdil na trase BRATISLAVA – PRAHA, a dále pak období druhé světové války i po ní až do vzniku České republiky. Celé vystoupení bylo doprovázeno zajímavými zvukovými efekty a hezkými písněmi.

Herci Divadla loutek Ostrava nám zábavnou formou přiblížili dějiny posledních dvou století a udělali vtipný rychlokurz z historických událostí té doby.

U žáků třídy 7. B mělo představení velký úspěch. Představení jsme si užili a odnesli si z něj mnoho zajímavých poznatků.

Thea Šrámková, žákyně 7. B třídy

Comentarios


Archiv
bottom of page