top of page

Opět jsme se zúčastnili krajského kola Wolframu


10. října. 2023 se čtveřice žáků naší školy zúčastnila Krajského kola branného závodu Wolfram, který organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava.

Brzy ráno vyrazilo naše družstvo do Vojenského výcvikového prostoru Libavá u vodní nádrže Barnov, kde jsme změřili síly, v devíti disciplínách, s dalšími 26 družstvy z celého MS kraje. Jednotlivé disciplíny byly velmi pestré a náročné: plavba na raftu, střelba ze vzduchovky, překážková dráha, základy topografie, zdravotní příprava, vědomostní test o Ostravské operaci, přesun armádní techniky (tažení auta) či práce s detektorem kovů.

Na stupně vítězů to tentokrát nevyšlo, ale nutno říct, že už samotný postup z oblastního kola byl velkým úspěchem. Za krásného podzimního počasí jsme si užili nejen soutěž, ale i doplňkové disciplíny (lukostřelba, laserová střelnice, vzduchovky, raft....) a prohlídku vojenské techniky. Vhod přišel i vojenský guláš z polní kuchyně. Velkou zkušeností byl i rozhovor pro Českou televizi, který byl však z velké části sestříhán.

Za skvělou reprezentaci děkujeme žákům 9.B třídy Petře Liškové, Filipu Majerovi, Viktoru Olšarovi a Václavu Fialovi.

Josef Hanibal

Odkaz na reportáž z akce, natočenou Českou televizí, je zde (v čase 19:15):


댓글


Archiv
bottom of page