top of page

Projektový den - Setkání deváťáků se spisovatelem

Aktualizováno: 13. 2. 2023


Už jste se někdy setkali se skutečným spisovatelem? Tak naši deváťáci ano, a to v pátek 13. 5. v rámci projektového dne, kdy mezi ně zavítal pan Marek Skřipský - ostravský autor beletrie, detektivek, fantasy a sci-fi, historik, politolog, učitel a pracovník v mediálních společnostech…

Samotné návštěvě předcházela četba jedné z jeho povídek, a tak si žáci mohli alespoň trochu udělat nějakou představu o autorovi. Prvním překvapením bylo, když se ve dveřích místo staršího pána s brýlemi, kterého někteří očekávali, objevil mladý sympatický muž s batohem na zádech. V něm si přinesl celou svou tvorbu. Během besedy postupně své knihy představil. Žáci se mohli zeptat na další podrobnosti, zároveň vyzvídali, jak se člověk stane spisovatelem, co jej při tvorbě motivuje, jak dlouho to trvá, než kniha vznikne nebo zda by autor chtěl publikovat i v zahraničí. Kromě toho se dozvěděli mnoho zajímavostí z autorova osobního a pracovního života. Na závěr dostali i radu do života, která souvisela s jejich přechodem na stření školu, dalším vzděláváním a také možnostmi, jež se jim tímto v životě otevírají.

Děkujeme paní učitelce Miladě Bartoškové, která toto setkání zprostředkovala, bylo to pro nás zajímavé zpestření výuky a osobní zkušenost, která nás určitě obohatila.

Paní učitelka Martina Novotná a žáci 9.A, 9.B


Comments


Archiv
bottom of page