top of page

Svižná ča-ča strhla naše deváťáky


Počátkem listopadu se čtyři žáci naší školy rozhodli zúčastnit soutěže Tančí celá škola, která je motivována tanečním pořadem ČT StarDance…když hvězdy tančí.

Veronika Andrýsková, Anna Počilová, Štěpán Smyczek a Šimon Šimek (žáci 9. A) se ihned pustili do náročného tréninku, kdy se nejprve učili taneční kroky latinskoamerického tance cha–cha, k nimž se přidávaly další figury: otáčky na místě, podtáčky pod rukou, New York, ruka k ruce nebo tři čači.

K těmto dvěma párům se připojily další tanečnice ze třídy 9. B (Nikol Bahulová, Alice Germeková a Adéla Kubíčková), chyběli však tanečníci, ale i ty se nakonec podařilo získat. Byli jimi Štěpán Šplíchal z 9. B a Matyáš Volný z 2.B4 z Gymnázia Podlesí. Tanečníci se rovněž museli naučit dvě choreografie, které natočili účastníci XI. ročníku StarDance. To vše stihli do jednoho měsíce, přičemž se stalo, že se část skupiny ocitla v týdenní karanténě.

Dne 9. prosince nastal den, kdy jsme naše deváťáky natočili a video zaslali do soutěže Tančí celá škola. Je důležité zmínit, že taneční vystoupení trvalo jedinou minutu, přičemž žáci trénovali 8 hodin ve svém volném čase, za což jim patří velký obdiv. Nácviku se ujala Pavlína Volná, učitelka hudební výchovy na ZŠ Gorkého.

Na závěr dodejme, že ča-ča naše deváťáky strhla, a ti zakusili novou taneční zkušenost, jež se jim může v budoucnu hodit.Comments


Archiv
bottom of page