top of page

Velikonoční sbírka

Aktualizováno: 11. 4.Na naší škole je dlouholetou tradicí, že pomáháme těm, kdo to potřebují. A jelikož letošní Velikonoce připadly mezi dva dny, kdy si takové lidi připomínáme, rozhodli jsme se, že podpoříme právě je.

O koho vlastně jde?

Na 21. března připadá Světový den Downova syndromu. Tato porucha, která je způsobena nežádoucím ztrojením 21. chromozomu, způsobuje mentální retardaci, vrozené vady srdce a typický vzhled takto postižených lidí.

A 2. dubna je Světový den porozumění autismu. Autisté jsou lidé, kteří mohou být velmi inteligentní, ale nezvládají emoce a nerozumí vztahovým potížím.

V úterý 2. dubna jsme se proto oblékli do modrých triček (tato barva je barvou komunikace) a na každou nožku jsme si nazuli jinou ponožku (chromozomy svým tvarem ponožky připomínají). Pokud chcete vidět, jak to u nás vypadalo, můžete nahlédnout do galerie fotografií

  Při této příležitosti jsme tedy také zorganizovali sbírku. Její výtěžek je 9 500,- Kč! Tuto částku pošleme na konto neziskové organizace Colliery Srdcem, která se věnuje sportovním aktivitám pro tělesně i duševně postižené, mladé atlety a seniory.

   Jménem Colliery Srdcem a postižených sportovců děkujeme Všem, kdo se do sbírky zapojili. Podpořili jste dobrou věc.


コメント


Archiv
bottom of page