top of page

Český den proti rakovině 2023

Aktualizováno: 15. 6. 2023

Středa 10. května byla dnem, kdy se uskutečnil 27. český den proti rakovině. Sbírková a informační akce pořádaná tradičně společností Liga proti rakovině a letos upozorňují na rizika rakoviny plic a průdušek. Poprvé se jí však aktivně jako partner zúčastnila naše škola.

21 žáků 9. ročníku vyrazilo do ulic Havířova a nabízelo lidem informační letáčky o prevenci rakoviny a prodejem kvítku měsíčku lékařského získávalo prostředky na boj proti této zákeřné nemoci – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Byla to pro ně zajímavá životní zkušenost, ale také se jim podařilo vybrat více než 18 tisíc korun!

A kdo byli tito aktivní dobrovolníci?: Nela Hajnová, Kristýna Brenkusová, Tereza Opálková, Natálie Kocichová, Natálie Černá, Veronika Vašutová, Vanessa Höfnerová, Nikol Polehlová, Lea Matoušková, Ema Bayerová, Amélie Trejbalová, Niké Smolíková, Sára Pszczolková, Jan Janáč, Daniel Macura. Michal Michna, Tomáš Kus, Radek Mikulík, Samuel Ulrych, Matyáš Pawlas, Martin Černý. Všem jim patří velké poděkovaní.

Mgr. Tomáš Vlček


Comments


Archiv
bottom of page