top of page

Školní hřiště po rekonstrukci zpřístupněno

Aktualizováno: 13. 4. 2023


Ve středu dopoledne bylo po dlouhé, třičtvrtě roku trvající, rekonstrukci opět zpřístupněno naše školní hřiště. Slavnostního otevření se účastnili zástupci Statutárního města Havířova, Moravskoslezského kraje i ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského.

Ihned poté se na novém hřišti uskutečnila první hodina TV, kterou absolvovali naši žáci 6. ročníku pod vedením Mgr. Hanibala.

Rekonstrukce byla realizována z podnětu obou spolupracujících škol ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského, jenž společně areál využívají a proto i investice na rekonstrukci byla hrazena z rozpočtu města i kraje.

Hřiště nabízí novou atletickou dráhu s umělým povrchem, hřiště pro malou kopanou a softball s povrchem z umělé trávy, dvě víceúčelová hřiště pro volejbal a basketbal, doskočiště pro skok do dálky a workoutové hřiště.

Celé sportoviště je ve správě SSRZ a bylo dáno k užívání nejen školám, ale v odpoledních hodinách a o víkendech je určeno k rekreačnímu sportování veřejnosti a to pod dohledem pověřeného správce.

Konkrétně ve všední dny během školního roku je pro školy vyhrazen čas od 7:00 do 16:00, zatímco pro veřejnost od 16:00 do 20:00 hodin. O víkendech, ve svátky a v době mimo školní rok je hřiště přístupné veřejnosti od 9:00 do 20:00.


Comments


Archiv
bottom of page