top of page

Druháci prožili pestrý začátek školního roku

Aktualizováno: 13. 10. 2022

Velmi pestrý začátek letošního školního roku zažívají kluci a holky z 2. A a 2. B. Kromě běžné výuky pod vedením paní učitelek Alice Džupin a Lenky Kadlčíkové chodili na lezeckou stěnu, zapojili se do projektu „Abeceda peněz“ a navštívili „Marlenku“. Více o tom napsali sami.


Hodiny tělesné výchovy jsme si zpestřili výcvikem na lezecké stěně. Tam se nám věnovaly zkušené trenérky. Chodili jsme lézt jednou za týden a dělali jsme velké pokroky. Někteří z nás vylezli celou stěnu.

Také jsme se vzdělávali ve finanční gramotnosti a zapojili se do projektu „Abeceda peněz“. Nejdříve jsme navštívili banku (Českou spořitelnu), v níž nás provázela paní ředitelka Petra Bártková, a které tímto děkujeme.

Poté jsme na počítačích v počítačové učebně vypracovali vstupní kvíz, s nímž nám přišli pomáhat žáci 9. ročníků. Kurz dále pokračuje v kmenových třídách v hodinách matematiky. Jak jsme se zlepšili ve finanční gramotnosti, Vám napíšeme po ukončení tohoto vzdělávacího programu.

A na co jsme se těšili nejvíce? Na exkurzi do „Marlenky“ ve Frýdku Místku, kam jsme jeli společně autobusem. Prošli jsme si továrnu na výrobu sladkých dobrot, dozvěděli jsme se něco zajímavého o vzniku Marlenky, chutnávali sladké medové dortíčky a na závěr si i nakoupili domů. Moc se nám tam líbilo. Naši exkurzi nám sponzoroval pan Pavel Indrák. Děkujeme.Comments


Archiv
bottom of page