top of page

Informace ČSSZ - Postup při žádosti o ošetřovné

Dne 16. 10. 2020 jsme obdrželi informaci od Odboru školství a kultury Magistrátu města Havířova, která přináší podrobnosti týkající se postupu rodičů při vyřizování žádosti o ošetřovné a kterou sposkytla Česká správa sociálního zabezpečení. Informaci Vám předáváme níže:


"S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, v příštím týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna.


Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen (pravděpodobně přelom měsíce října a listopadu). Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul.


V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele."


Další podrobnosti naleznete v přiloženém dokumentu.


Postup pri zadosti o osetrovne z duvodu
.
Stáhnout • 507KB

Comments


Archiv
bottom of page