top of page

Městské kolo Atletického čtyřboje družstev

Aktualizováno: 23. 6.

V pátek 14.6.2024 se na hřišti ZŠ M. Kudeříkové uskutečnilo Městské kolo Atletického čtyřboje družstev. Soupeřila pětičlenná družstva, ale jen čtyři nejlepší získávali pro své družstvo body. Každý závodník soutěžil ve čtyřech atletických disciplínách.

Disciplíny: sprint - 60m, středně dlouhá trať (600m, 800m nebo 1000m dle kategorie), skok vysoký nebo daleký (2+3 nebo 3+2) a hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí

Kategorie: mladší dívky (6.-7. ročník), starší dívky (8.-9. ročník), mladší hoši (6.-7. ročník) a starší hoši (8.-9. ročník)

Jako už letos tradičně dosáhly naše týmy skvělé výsledky: mladší hoši (Lucas Shepperson, Alex Běloušek, Martin Milerski, Filip Olszar, Vojta Hrubý) i starší hoši (Cayden Shepperson, Filip Majer, Christian Linet, Viktor Olšar) zvítězili, starší dívky (Sofie Slovíková, Leontýna Čížová, Aneta Běčáková, Sofie Hájková, Viktorie  Mrozková) skončily stříbrné!

A opět jsme byli svědky několika parádních individuálních výkonů:

Natálie Sendžová - 60m: 8:40, 600m: 1:56,7 - přičemž závod na 600m po těžkém boji vyhrála a v závodě na 60m se o prvenství dělila ještě s jednou atletkou! Sofie Slovíková 3kg koulí vrhla 8m a 60cm!

Cayden Shepperson vyhrál bodování jednotlivců. Z 30 závodníků byl nejlepší ve skoku vysokém, v němž vyrovnal svůj úžasný osobní rekord 184cm a zvítězil také ve sprintu na 60m a vrhu koulí. Christian Linet skončil celkově druhý, přičemž si zlepšil svůj osobní rekord na 164cm ve skoku vysokém.

Alex Běloušek se stal nejlepším atletem městského kola. Alex posunul své maximum ve skoku vysokém na 154cm a v osobním rekordu dokončil běh na 800m na druhém místě. Lucas Shepperson obsadil celkově 2. místo, když vyhrál ve skoku vysokém a také posunul osobní maximum na 164cm. Martin Milerski získal v jednotlivcích 3. místo. Blýskl se např. 2. místem ve skoku dalekém a 3. místem v běhu na 800m.

Naši atleti podávali celý rok vynikající výkony. A tento závod byl vrcholem našeho snažení. Všem závodníkům a závodnicím gratulujeme k úžasným výkonům a k získání zlatých a stříbrných medailí a mnohokrát děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.