top of page

Stávka 27. listopadu 2023

Aktualizováno: 24. 11. 2023

Vážení zákonní zástupci, milí rodiče,


protože nedošlo k výraznému posunu v postoji Ministerstva školství k plánovaným změnám ve vzdělávací soustavě, oznamujeme, že v pondělí 27. 11. 2023 bude naše škola z důvodu připojení se k výstražné stávce uzavřena, nebude probíhat výuka, v provozu nebude školní družina, ani školní jídelna.


Děkujeme vám všem za pochopení a podporu.


Zaměstnanci ZŠ Gorkého Havířov


Vážení zákonní zástupci, milí rodiče,


protože se zaměstnancům naší školy ZŠ Gorkého nelíbí připravované nekoncepční zásahy MŠMT do vzdělávací soustavy, rozhodli jsme se vstoupit do stávkové pohotovosti. Připojujeme se k nesouhlasu se snižováním dalších výdajů ve školství, které nesporně negativně ovlivní kvalitu vzdělávání a nesouhlasíme s navrhovaným snižováním počtu provozních zaměstnanců a snižování jejich platů, protože jsme si vědomi jejich potřebnosti pro bezproblémový chod českých škol.


Dosud nejasné výsledky jednání Ministerstva školství se školskými odbory a Vládou ČR jsou důvodem k tomu, že zaměstnanci ZŠ Gorkého Havířov podpoří jednodenní výstražnou stávku plánovanou na pondělí 27. 11. 2023.


V případě, že nedojde k výraznému posunu v postoji Ministerstva školství k plánovaným změnám ve vzdělávací soustavě, v pondělí 27. 11. 2023 bude naše škola z důvodu připojení se k výstražné stávce uzavřena, nebude probíhat výuka, v provozu nebude školní družina, ani školní jídelna.


Děkujeme vám všem za pochopení a podporu.


Zaměstnanci ZŠ Gorkého Havířov


Stanovisko Rady Asociace ředitelů základních škol ČR ke stávce schválené
.pdf
Stáhnout PDF • 98KB

dopis RODIČE 14. 11.2023
.pdf
Stáhnout PDF • 196KB

Comments


Archiv
bottom of page