top of page

Tonda obal na cestách


Ve středu 8. ledna zavítali na naši školu lektoři společnosti Eko-Kom s výukovým programem Tonda obal na cestách. Jedná se o program zaměřený na základní školy a žáci se v něm během jedné vyučovací hodiny dozvěděli řadu informací o odpadech, vyzkoušeli si jejich správné třídění a také to, jaké jsou možnosti jejich dalšího využití.

Program má tři úrovně odpovídající věku žáků na základních školách. Takže zatímco ti nejmenší (1. – 3. třída) se dozvěděli, do kterých barevných kontejnerů patří jednotlivé druhy tříděného odpadu, tak těm starším už bylo i ukázáno, jak fungují skládky, sběrné dvory či spalovny odpadů, ale také videa zachycující zpracování odpadů a výrobky z recyklovaných materiálů.

Cílem akce, která se na naší škole koná pravidelně, je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů.


Comments


Archiv
bottom of page