top of page

Exkurze do zoo


Poslední školní den tohoto kalendářního roku strávila třída 8. B v zoologické zahradě v Ostravě. Důvody naší návštěvy byly dva – tím prvním a velmi důležitým – bylo předání sponzorského příspěvku na lemura Sclaterova a tím druhým byla netradiční výuka přírodopisu.

V letošní sbírce finančních příspěvků na lemura se na naší škole podařilo získat neuvěřitelných 11 200,-Kč!! Je to opravdu vysoká částka, za kterou chci mnohokrát poděkovat všem, kteří se na ní podíleli – žákům, jejich rodičům i učitelům. Naše škola „adoptovala“ vzácného lemura Sclaterova v ostravské zoo už před mnoha lety, na jeho chov přispíváme každoročně, ale takto vysokou částku jsme ještě nikdy nezískali. Ředitel zoo Jiří Novák byl velice potěšen a jeho poděkování vám tedy tlumočím touto cestou…

Po předání daru jsme se přesunuli do výukového centra na program „Prima primáti“, kde na nás čekala pracovnice zoo Dana Škorňáková. Ta nám vysvětlila, podle čeho a jak se primáti rozdělují, jaké mají znaky, čím se živí, popovídala nám také různé zajímavosti o životě a rozmnožování opic.… Informací byla spousta a tak jsme se po výuce vydali na samostatnou prohlídku zvířat v zoo, kterou si každý užil podle svých představ.

Celá akce byla příjemným zakončením školní výuky před Vánoci a doufám, že se líbila všem účastníkům. Chtěla bych pochválit své žáky, protože při přednášce ukázali, že si z hodin přírodopisu pamatují opravdu hodně informací a zároveň jim děkuji za to, že se chovali podle pravidel. ZŠ Gorkého má totiž v ostravské zoo velmi dobré jméno a mám radost, že třída 8. B to potvrdila.

Mgr. Lucie TulejováComentarios


Archiv
bottom of page