Slavnostní oběd pro žáky 9. ročníku
- před 1 dnem
- Minut čtení: 1

Jako už tradičně, připravily i letos zaměstnankyně školní jídelny slavnostní oběd pro žáky 9. ročníku, jejich třídní učitele, asistenty pedagoga a vedení školy.
Po úvodním přivítání ze strany p. ředitele Igora Zaťka pronesla k našim, již brzy odcházejícím žákům, svou „řeč“ i p. zástupkyně Martina Novotná. Ta byla poněkud netradiční, celá postavena na vypozorované moudrosti našich předků. Posuďte sami.
Cesta životem je trnitá, avšak trpělivost růže přináší,a ona vlastně ani růže není bez trnístejně tak jako bez práce nejsou koláče,takže co kdo zaseje, to taky sklidí.
A když se něco nepovede, tak pamatujte,
že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Žádný učený z nebe nespadnea i mistr tesař se někdy utne,přestože řemeslo má zlaté dno.
Každý totiž strůjcem svého štěstí jest,avšak kdyby bylo zle,tak v nouzi poznáš přítele,který tě nenechá na holičkách.
Pokud byste už nemohli, tak přidejte víc,protože štěstí přeje odvážným,
ale taky je potřeba jít mu naproti, i když jiní by namítli, že kdo nic nezkusí, nic nepokazí,ale já dodávám, že se taky nikam nedostane.
Každá mince má dvě strany, a tudíž i cesta může být cíl.
Každý konec je vlastně začátek, takže vemte rozum do hrsti, já přidám správný vítr do plachet a všichni vám přejeme šťastnou cestu.
Přejeme našim odcházejícím deváťákům zdárný přechod na střední školy a hodně štěstí a úspěchů v dalších životních etapách.



.jpg)

.jpg)












































Komentáře