top of page

Exkurze do ZOO Ostrava


V týdnu od 18. do 22. března se v zoologické zahradě v Ostravě konala tradiční soutěž „Velká cena ZOO“. Tématem letošního ročníku byl Madagaskar. Soutěžící měli za úkol nastudovat si informace o fauně a flóře, zajímavých vyhynulých druzích, ohrožení a ochraně živočichů a rostlin na tomto ostrově, a dále o madagaskarských druzích, které chová či pěstuje ostravská zoo a další informace. Příprava byla náročná, avšak žáci, navštěvující přírodopisný kroužek, se do ní vrhli naplno.

S napětím budeme očekávat, až přijde od organizátorů zpráva s výsledky – uvidíme, zda některé z našich dvou družstev postoupí do finále. Soutěžícím žákům velmi děkuji za přípravu na soutěž. A kdo se tedy klání v zoo zúčastnil? Byli to Vendula Dorušincová, Eliška Navrátilová, Barbora Lojšková, Jolana Zymová, Klára Szokalová, Natali Olíková, Nela Borková, Benjamin Vašek a Michael Chlebek, všichni z 6., 7. a 8. ročníku.

Spolu se soutěžícími žáky se ve středu 20.3. do zoo vydaly také třídy 3.B a 4.A. Pro žáky byly připraveny pracovní listy, takže museli být při prohlídce velmi pozorní, aby úkoly správně vyřešili. Zoologickou zahradu si děti prošly v nádherném slunečném počasí, k vidění nebyla jen spousta zvířat, ale také rozkvetlé jarní byliny a dřeviny. Ostravská zoo je opravdu nádherná!! Žákům se nejvíce líbilo maličké šimpanzátko, sloni, lev a chlupaté mládě lamy. Při prohlídce se určitě dověděli spoustu nových zajímavých informací.

Snad mohu za všechny účastníky naší středeční výpravy vyjádřit zoologické zahradě v Ostravě poděkování za vše, co pro nás – návštěvníky vytváří a vyslovit podporu pro její další aktivity v oblasti ochrany přírody. Na jedné z fotografií jsou děvčata s panem ředitelem Jiřím Novákem, který zodpověděl pár zvědavých dotazů k budoucnosti ZOO.

L. Tulejová


Comments


Archiv
bottom of page