top of page

Šachisté zvítězili v okresním kole

Ve čtvrtek 14.12. proběhlo v SVČ Asterix okresní postupové kolo v šachu družstev základních škol a gymnázií. Zde nás reprezentovala družstva I. i II. stupně, která si postup vybojovala v říjnu v kole městském.

Mladší žáci, hrající ve složení Klára Tobolová, Robert Sendžo, Jiří Jekl, Erik Dvořák a David Gombos, prošli soutěží bez zaváhání. Zvítězili ve všech šesti zápasech a vybojovali první místo a tím i postup do krajského kola.

I starší žáci bojovali až do konce o medailové umístění. Družstvo hrálo ve složení Štěpánka Kostková, Erik Leščinský, Jan Kniezek a Matyáš Moldřík. Před posledním kolem figurovali na 2. místě. Závěrečný zápas jim však vůbec nevyšel a klesli až na 5. místo. Od medaile je dělilo pouhého půl bodu.

Celkově bylo vystoupení našich šachistů velmi úspěšné a budeme držet palce mladším žákům v kole krajském.